Almanyada Üniversite Okumak

Kişisel Araştırma ve Deneyimlerim

RWTH Aachen’i seçmek için 6 neden


RWTH

RWTH Aachen Üniversitesi, Almanya’daki en seçkin üniversitelerden biridir. RWTH, sadece makine mühendisliği açısından değil, aynı zamanda tıp eğitimi veya dilbilim ve iletişim bilimleri alanında lisans derecesi açısından da iyi bir üne sahiptir.

Studycheck.de’ye göre, RWTH Aachen öğrencilerinin yüzde 88’inden fazlası üniversitelerinden memnun. Ancak Aachen’deki öğrenci hayatı, biz Türkler için biraz vahşi olabilir.  Çoğu bölüm müfredat içeriği ( Almanya genelinde çoğunlukla olduğu gibi ) pratik ağırlıklı, konuyla direkt ilgili ve zahmetlidir.

RWTH Aachen ayrıca uluslararası alanda da isim yapmış bir okuldur. Kayıtlı öğrencilerin yüzde 24’ü dünya çapında 137’den fazla ülkeden geliyor.

Super C Binası

RWTH Aachen Üniversitesi, dokuz fakültede 160’tan fazla değişik program sunmakta. Fakültelerin yarısı doğa bilimleri ve teknoloji derslerine odaklı. Ancak RWTH Aachen’de tıp, psikoloji, öğretmenlik gibi konularda eğitim alabilirsiniz. Yani seçeneğiniz çok.

NC ya da ulusal kısıtlaması olmayan bölümler ( NC konusunda buradan bilgi alabilirsiniz ) üniversitede sizi bekliyor.  Malzeme bilimi, matematik, inşaat mühendisliği için teknik bilişim gibi bölümler kabul kısıtlaması açısından daha esnek olabilir.

Öğrenci e-posta adresi gibi çevrimiçi hizmetlere ek olarak, RWTH Aachen Üniversitesi çok sayıda kantin, kafeterya ve kafe, uzun çalışma saatleri için ( çalışmayı sevmeyenler için Almanya zaten doğru tercih olmayacaktır. Almanya’da üniversite okumak zor mu? makalemi okuyun ) büyük üniversite kütüphanesi ve şehir genelinde üniversite öğrencileri için spor tesisleri sunuyor.

RWTH hakkında daha fazla bilgi için

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Lütfen paylaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir